banner ad
By 13 Mart 2014 0 Comments Read More →

KANEDYEN

kanedyen1Materyal bilgisi: Eloksal kaplı, silindir profil şeklinde alüminyum malzemeden üretilir. İçi boş olan silindirde kullanılan alüminyum 1,3 mm kalınlığında olmalıdır. Eloksal kaplama alüminyumu daha dayanıklı kılar ve alüminyumun doğal yağ ve kir salgılamasını engeller. Elçek kısmı sert plastikten, ayak pabucu ise kaymaz özellikte kauçuk malzemeden üretilir.

Etki Biçimi: Alt ekstremitenin vücut yükünü taşıma konusunda zorluk çektiği veya dengesiz olduğu durumlarda, özellikle el ve ön kol kaslarından olmak üzere tüm üst ekstremite dokularından yardım alarak yürüme mekaniğini destekler.

Endikasyonları:

  • Alt ekstremitede oluşan doku hasarlarından kaynaklanan güçsüzlük ve dengesizliklerde kullanılır.

Tasarım ve bedenleri: Ürün bacağın ve elin anatomik yapısına uygun üretilir. Elçekler tek parça olarak avuç içi ve ön kol kasları olmak üzere iki güç noktadan destek alacak şekilde dizayn edilir. Kanedyen bastonun yüksekliği çocuklar için 60 cm ile 80 cm arası, yetişkinler için ise 100 cm ile 120 cm arasında, en fazla 3 cm kademeli bir şekilde kolay ayarlanabilir özellikte imal edilir. Ürün pabucu, kaymaz vakum etkili kauçuktan ve profil kalınlığına uygun darlıkta üretilir.

kanedyen2Uygulama talimatı: Hastanın bacak ölçüsüne göre mekanizma yardımı ile ayarlanır. Avuç içi ile plastik elçek kavranır ve ön kol, üst kısımdaki yuvaya kolun dış kısmından yerleştirilir. Baston, vücudun yan kısmından doktorun isteğine göre tek veya çift taraflı olarak kullanılır. Eğer sorun bir bacakta gelişmiş ise kanedyen ortezi ters elle tutularak kullanılmalıdır.

Reçete ediliş adları:

  • Kanedyen
  • Kanedyen tipi baston

Uyarılar:

  • Kanedyen doktorun isteğine göre tek elle veya çift elle vücudun yan kısmında kullanılır. Kanedyen bastonun hasarlı ayağın ters tarafındaki elle kullanılması konusunda hasta uyarılır.
  • Tek hastanın kullanımı için tasarlanmıştır.
  • İstenmeyen bir etki görüldüğünde doktora başvurulmalıdır.
  • Ürün yakınların tavsiyesi ile değil doktor isteği ile kullanılmalıdır.

Yıkama talimatı:

  • Ürün yıkanmaz; bezle silinerek temizlenir.

Post a Comment