banner ad
By 13 Mart 2014 0 Comments Read More →

KOLTUK DEĞNEĞİ


koltuk-degnegiMateryal bilgisi:
2.0 mm kalınlığında, eloksal kaplı, silindir profil şeklinde alüminyum malzemeden üretilir. Eloksal kaplama alüminyumu daha dayanıklı kılar ve alüminyumun doğal yağ ve kir salgılamasını engeller. Elçek kısmı sert plastikten, koltuk altına gelen kısmı yumuşak poliüretan köpükten, ayak pabucu ise kaymaz özellikte kauçuk malzemeden üretilir.

Etki Biçimi: Alt ekstremitenin vücut yükünü taşıma konusunda zorluk çektiği veya dengesiz olduğu durumlarda, el, kol ve omuzun kas ve diğer dokularından yardım alarak yürüme mekaniğini destekler.

Endikasyonları:

  • Alt ekstremitede oluşan doku hasarlarından kaynaklanan güçsüzlük ve dengesizliklerde kullanılır.

Tasarım ve bedenleri: Ürün bacağın, omuzun ve elin anatomik yapısına uygun üretilir. Elçekler düz ve elin kolay kavrayacağı şekilde kaymaz modelde dizayn edilir. Koltuk altına gelen bölümü yumuşak ve uygun genişlikte; ürünün yüksekliği 120 cm ile 140 cm arasında, en fazla 3 cm kademeli bir şekilde kolay ayarlanabilir özellikte imal edilir. Ürün pabucu, kaymaz vakum etkili kauçuktan ve profil kalınlığına uygun darlıkta üretilir.

Uygulama talimatı: Hastanın bacak ölçüsüne göre mekanizma yardımı ile ayarlanır. Avuç içi ile plastik elçek kavranır ve koltuk altı kısmı omuza tam ve güvenli bir şekilde yerleştirilir. Vücudun yan kısmından yerle temas ettirilerek destek alınır. Ürün çift taraflı olarak her iki kolun yardımı ile kullanılır. Eğer sorun bir bacakta gelişmiş ise bir koltuk değneği ortezi ters elle tutularak kullanılmalıdır.

Reçete ediliş adları:

  • Koltuk değneği

Uyarılar:

  • Koltuk değneği tek olarak kullanılacak ise hasarlı ayağın ters tarafındaki elle tutulması konusunda hasta uyarılır.
  • Koltuk değneğinin yükseklik ölçüsünün doğru ayarlanması konusunda dikkatli olunmalıdır.
  • Tek hastanın kullanımı için tasarlanmıştır.
  • İstenmeyen bir etki görüldüğünde doktora başvurulmalıdır.
  • Ürün yakınların tavsiyesi ile değil doktor isteği ile kullanılmalıdır.

Yıkama talimatı:

  • Ürün yıkanmaz; bezle silinerek temizlenir.

Post a Comment